Пральна машина — одна з найважливіших побутових помічниць. Вона працює майже щодня, особливо в сім’ях із дітьми чи домашніми тваринами. Проте з часом навіть при регулярному використанні якісних миючих засобів техніка починає видавати неприємний запах, на гумових ущільнювачах з’являється пліснява, а в контейнері для порошку накопичується наліт. Ці проблеми не лише погіршують гігієну, а й скорочують термін служби машини, пише Сусідка.
Експертка з прибирання Лінсі Кромбі нагадує: за пральною машиною потрібно регулярно доглядати. І для цього необов’язково купувати дорогі засоби — достатньо скористатися двома простими продуктами, які є на кожній кухні: білим оцтом і харчовою содою.
Для очищення ущільнювача барабана Лінсі радить розпилити білий оцет за допомогою пульверизатора або нанести його на ватний диск і обережно протерти гумові частини. Оцет має потужні протигрибкові властивості й допомагає позбутися плісняви та бактерій.
Далі у справу вступає сода. Насипте 2–3 склянки харчової соди безпосередньо в барабан пральної машини. Якщо хочете, можете частину додати в відсік для порошку. Потім запустіть програму прання на високій температурі — щонайменше 60 °C. Для сильного забруднення Кромбі також рекомендує додатково влити 50 мл білого оцту в контейнер для миючого засобу або прямо в барабан.
Після завершення циклу прання машина буде не лише візуально чистішою, а й позбавиться неприємного запаху, який часто з’являється через залишки мийних засобів і вологість.
Експертка зазначає, що навіть за відсутності явних ознак забруднення, профілактичне очищення слід проводити щонайменше раз на місяць. Це дозволяє уникнути дорогого ремонту та зберегти ефективність пральної машини на довгі роки.
Також важливо пам’ятати просте правило: після кожного прання залишайте дверцята машини відкритими. Усередині після циклу залишається тепло і волога — ідеальне середовище для розвитку грибків. Щоб запобігти утворенню плісняви, достатньо забезпечити вентиляцію протягом 1–2 годин.