Липнева спека, перші врожаї редиски та салату вже зібрані, а на грядках з’являються порожні місця. Думаєте, городній сезон добігає кінця і час відпочивати? Аж ніяк! Саме середина літа — це золота пора для «другої хвилі» посадок, яка дозволить вам ласувати свіжими овочами та зеленню до самої осені. Головний секрет успіху — правильно обрати культури та знати декілька хитрощів. Давайте розберемось, як перетворити липневі грядки на конвеєр вітамінів. Про це пише Сусідка.
Спринтери на грядці: бобові та зелень для швидкого результату
Якщо ви хочете отримати врожай максимально швидко, ваш вибір — це скоростиглі культури, які не бояться літньої погоди. І тут на перше місце виходять бобові та пряні трави.
Стручкова квасоля та горох, посіяні на початку липня, — це справжня знахідка. Обирайте саме кущові сорти квасолі, адже вони не потребують складних опор і формують врожай значно швидше за в’юнкі. Тепла липнева земля сприяє миттєвому проростанню, і вже за 45-60 днів ви будете збирати соковиті та ніжні стручки. А що може бути краще за молодий горошок, зірваний просто з грядки у вересні?
Особливе місце займає зелень. Рукола, шпинат, кріп, кінза — всі вони чудово ростуть при повторному літньому посіві. Головна проблема для них у спеку — це швидке «стрілкування», коли рослина йде в цвіт, а листя стає гірким та грубим. Як цього уникнути?
- Вибирайте сорти, стійкі до цвітіння.
- Сійте зелень у легкому затінку, наприклад, під кронами дерев або біля високорослих кукурудзи чи соняшників.
- Регулярно та рясно поливайте, не даючи ґрунту пересихати.
- Збирайте врожай часто і потроху, не чекаючи, поки листя переросте.
Огірковий марафон: як отримати врожай аж до жовтня
Чи знали ви, що липневий посів огірків може бути навіть успішнішим за весняний? Ґрунт вже добре прогрітий, що гарантує швидкі та дружні сходи. До того ж, рослини, що розвиваються пізніше, часто оминають пік активності шкідників та хвороб, які атакують перші посадки. Посіявши огірки в першій декаді липня, ви забезпечите себе свіжими, хрумкими плодами наприкінці серпня та у вересні. А за сприятливої теплої погоди та наявності простого укриття (наприклад, агроволокна) плодоношення можна продовжити аж до перших серйозних заморозків.
Щоб ваш «огірковий марафон» був вдалим, дотримуйтесь кількох правил. По-перше, обирайте ранньостиглі самозапильні гібриди — вони найнадійніші для літнього посіву. По-друге, перед посівом добре пролийте лунки водою і внесіть трохи компосту. По-третє, обов’язково замульчуйте ґрунт навколо молодих рослин соломою чи скошеною травою. Мульча збереже дорогоцінну вологу та захистить коріння від перегріву.
Тож не поспішайте ховати насіння та садовий інвентар. Липень — це не фініш, а лише екватор городнього сезону, сповнений нових можливостей. Проявивши трохи кмітливості та доклавши зусиль, ви зможете значно продовжити радість від власного врожаю. Ваш осінній стіл точно скаже вам «дякую»