Через брак часу багато хто відкладає прання на вечір або навіть ніч. З технічної точки зору нічого страшного у цьому немає, але з погляду народних вірувань та прикмет — це вкрай небажано, пише Сусідка.
Наші предки вважали ніч часом темних сил. Вночі, згідно з повір’ями, активізується нечиста сила — біси, злі духи, енергетичні сутності, які шукають шлях у світ людей. І один із таких шляхів — речі, залишені на ніч для сушіння. Особливо, якщо вони висять на вулиці або навіть у приміщенні з відчиненим вікном.
Вважалося, що одяг, висушений у темний час доби, може увібрати в себе негативну енергію або стати провідником для пристріту. Внаслідок цього людина, яка вдягне таку річ, може відчути слабкість, головний біль чи занепад сил. За деякими повір’ями, саме нічне прання і нічне сушіння притягує невдачі, хвороби та проблеми.
Особливу небезпеку, згідно з народними віруваннями, становить сушіння одягу під місячним світлом. Вважалося, що Місяць може “запрограмувати” тканину на безсоння, сум або навіть психічні розлади. А от денне сонце, навпаки, несе в собі очищення й оновлення — речі, висушені на сонці, наповнюються позитивною енергією.
Цікаво й інше: не рекомендували наші предки прати і вранці — вважалося, що разом із брудною водою людина може “змити” із себе удачу. Найкращий час для прання, згідно з традицією, — до обіду, коли день вже почався, але ще не перейшов у вечірню фазу.
Сучасна людина може скептично ставитися до подібних прикмет. Але якщо зазирнути глибше, у кожному повір’ї прихований відголосок життєвого досвіду поколінь. А деякі з них навіть сьогодні можуть допомогти уникнути зайвих клопотів і зберегти душевну рівновагу.