Навіть якщо холодильник працює нормально (температура в обох камерах відповідає нормі), поява снігового покриву на трубці контуру біля мотор-компресора є небезпечною ознакою. Це може бути пов’язано з наслідками некваліфікованого ремонту або з “тромбом” в герметичному контурі апарату (найчастіше на капілярній ділянці контуру). Експлуатація холодильника в такому режимі може призвести до інших, більш дорогих поломок, включаючи вихід з ладу мотор-компресора, що спричинить ремонт холодильника.
Про причини цього явища нам розповіли спеціалісти з vremont.lviv.ua.
Причини появи снігу на трубках біля мотор-компресора

Іноді поверхня трубки контуру біля мотор-компресора стає вологою через встановлену надмірно низьку температуру в холодильному відсіку. Особливо у спекотний сезон. Навіть якщо її значення знаходиться в гарантованих виробником межах (найчастіше мінімум). Конденсат мимоволі стікає на підлогу, утворюючи калюжу під корпусом холодильника. Якщо в контурі є інші неполадки, таке зволоження досить швидко перетворюється на іній.
Поява “снігової шуби” на трубі викликана зміною місця кипіння холодоагенту. У таких випадках він починає перетворюватися на пару не у випарнику, а в товстій трубці мотор-компресора, що викликає її обмерзання. При цьому тиск всередині контуру також зростає, що може призвести до розгерметизації фреонопроводу і випаровування речовини, що хладоутворює, а також до збільшення навантаження на компресорний вузол.
Основними причинами утворення шару інею на компресорній трубці контуру вважаються:
- Безперервна робота мотор-компресора без зупинок з будь-якої причини (включно з активацією режимів суперохолодження або суперзаморозки).
- Встановлення надмірно низької температури в морозильному відсіку.
- Зледеніння стін та інших елементів камери морозильника. Крига перешкоджає нормальному теплообміну і циркулюючий холодоагент не може відібрати все тепло від завантажених продуктів.
- При проведенні ремонту в контур було заправлено занадто багато холодоагенту або неякісно виконана вакуумізація контуру (залишилося повітря або вода).
- Витік холодоагенту з контуру.
- Вийшов з ладу термодатчик (у моделях з електронним керуванням) або термостат і через це в камері холодильника температура опустилася нижче за рекомендовані значення.
Також причиною зледеніння трубки може стати недостатній теплообмін конденсатора з навколишнім середовищем або підвищена вологість у приміщенні. Крім цього, таке може статися, якщо порушені рекомендації виробника щодо розміщення апарату – відсутні вентиляційні зазори між корпусом холодильника і стіною або елементами меблевого фасаду, куди вбудований апарат.
Чи можна усунути льоду на трубці самостійно?

Оскільки причиною появи інею є несправності, пов’язані з необхідністю герметизації і заправки контуру, самостійно усунути поломку не вдасться, так як для цього, крім навичок і умінь, необхідно мати спеціальні пристрої, ціну яких можна порівняти з вартістю ремонту, тому вигідніше скористатися послугами спеціаліста сервісцентру.
Для усунення поломки майстер, при необхідності, знаходить місце витоку, усуває тріщину або іншу негерметичність, виконує вакуумування контуру, видаляючи вологу та інші непотрібні речовини. Після цього прочищає або змінює капілярну ділянку контуру, встановлює новий фільтр-осушувач. На останньому етапі він заправляє в контур необхідну кількість фреону, контролюючи його кількість за допомогою електронних ваг.