Важливо пам’ятати: каналізація не місце для усього, що потрапляє під руку. Це може не тільки пошкодити труби, але й негативно вплинути на довкілля, пише Сусідка.
1. Борошно
Борошно при контакті з водою утворює клейстер, який осідає на стінках труб, поступово звужуючи їх прохідність. Через деякий час вам доведеться викликати сантехніка для прочистки труб.
2. Жир і залишки олії
Розтоплений жир, потрапляючи в труби, застигає на холодних ділянках і утворює «жирові пробки». Краще промокнути залишки жиру паперовим рушником і викинути в смітник.
3. Молоко
Хоча молоко не шкодить трубам, воно поглинає кисень з води під час розкладання, що шкодить водним організмам. У багатьох країнах за це навіть передбачено штрафи.
4. Кавова гуща
Залишки кави осідають у трубах, утворюючи щільні шари, які поступово перетворюються на засмічення. Краще використовуйте кавову гущу як добриво для рослин.
5. Ліки
Скидання ліків в унітаз призводить до забруднення води токсичними речовинами, які можуть потрапити в ґрунт та воду, яку ми п’ємо. Залишки ліків краще утилізувати через аптеки.
6. Ватні диски, зубні нитки та паперові рушники
Ватні вироби не розчиняються у воді, а зубні нитки заплутуються, утворюючи засори. Те ж саме стосується паперових рушників, які розбухають і закупорюють стік.
7. Огризки і зернята
Насіння, такі як чіа, вишневі кісточки або залишки фруктів, розбухають у воді, що створює закупорки. Залишки їжі краще викидати у сміттєвий бак.
8. Фарба
Фарба токсична і може спричинити шкоду довкіллю. Також вона осідає на стінках труб, блокуючи потік води.
9. Рис, макарони та картопля
Ці продукти містять багато крохмалю, який розбухає у воді, утворюючи липку масу, що засмічує труби.
10. Вологі серветки та тампони
Вологі серветки та засоби гігієни не розчиняються у воді й можуть спричинити серйозні засори. Їх слід утилізувати тільки в смітник.
Порада
Не зливайте воду від макаронів у каналізацію, адже її можна використовувати для приготування соусів, масок для волосся або як добриво для рослин.