Душ — це вже давно більше, ніж просто гігієна. Це частина щоденної рутини, спосіб розслабитись або зібратись із силами. Одні не можуть прокинутись без прохолодного ранкового душу, інші віддають перевагу теплій воді перед сном. Але з медичної точки зору вечірній душ має низку важливих переваг, про які варто знати, пише Сусідка.
1. Ви не заносите бруд у ліжко
Протягом дня тіло вбирає частинки пилу, алергенів, забруднень із повітря — особливо влітку або після активного дня. Якщо не змивати все це ввечері, бруд опиняється… у вашому ліжку. А це — ризик висипань, подразнень, сухості та навіть алергічних реакцій, пояснює лікарка Аргона Джузеппе.
2. Душ допомагає швидше заснути
За словами доктора Джейсона Сінгха, теплий душ перед сном сприяє виробленню мелатоніну — гормону, який сигналізує організму, що пора спати.
Коли ви приймаєте душ, тіло спочатку прогрівається, а потім поступово охолоджується, імітуючи природну терморегуляцію, яка запускає фазу сну.
3. Волога — союзник вашої шкіри
Увечері — ідеальний час для догляду за шкірою. Душ перед сном зволожує епідерміс і створює оптимальні умови для нічного оновлення клітин. Це особливо корисно людям із сухою або чутливою шкірою.
Але важливо враховувати нюанси
- Не варто лягати спати одразу після душу. Медики радять приймати водні процедури за 1–1,5 години до сну, щоб організм встиг охолонути. Якщо піти в душ безпосередньо перед тим, як лягти — ви ризикуєте отримати зворотний ефект і безсонну ніч.
- Не захоплюйтесь частим миттям. Дерматологи не радять митися і вранці, і ввечері щодня. Занадто часті водні процедури можуть пошкодити захисний бар’єр шкіри, порушити pH-баланс і пересушити шкіру. Оптимально — один раз на день. Винятки: піт після тренування, сильне забруднення тощо.
А якщо вам краще зранку?
Не поспішайте змінювати звички, якщо ранковий душ допомагає вам почати день із енергією і не викликає проблем. Але врахуйте плюси вечірнього варіанту — можливо, варто протестувати нову звичку хоча б кілька днів.