З дитинства багатьом забороняли «витати у хмарах», мовляв, це марна трата часу. Але психологи стверджують протилежне: мрії необхідні для психічного здоров’я і особистісного розвитку. Навіть якщо вам здається, що бажане ніколи не здійсниться, сам процес мріяти має величезне значення, пише Сусідка.
Мрії наповнюють нас енергією. Коли людина уявляє собі мету або момент її досягнення, нервова система мобілізується, в організмі активуються процеси, які підштовхують до дій. Це не просто фантазії — це імпульс до життя. Зʼявляється натхнення, нові ідеї, поступово приходить впевненість і відчуття сенсу. Мрія починає працювати як маяк, що веде вас вперед.
Навіть нездійсненна мрія формує характер. Можливо, ви ніколи не станете космонавтом або лауреатом Нобелівської премії. Але сам шлях до цієї мети змінює вас. Зусилля, які ви прикладаєте, дисципліна, яку виробляєте в процесі, — усе це будує особистість. У результаті ви стаєте готовими до нових звершень і більш реалістичних, але важливих досягнень.
Мрія — це не втеча від реальності, а вміння дивитися у майбутнє. І чим довше людина здатна мріяти, тим більше вона відчуває себе живою. У той час як літні люди частіше озираються назад, згадуючи, молодість тримається на прагненні до нового. Мріяти — значить жити.
До того ж, як показують дослідження Стенфордського університету, у процесі мрій наш мозок тренується. Це свого роду «м’яз фантазії», який активує ділянки, пов’язані з пам’яттю, уявою та креативністю. Мозок під час мрій відключається від зовнішнього світу, щоб згодом повернутися до нього з новою ясністю.
Мріяти — це не слабкість, а внутрішня сила. Навіть якщо ви знаєте, що бажане нереальне, дозвольте собі уявляти краще майбутнє. Саме так формується енергія для реальних змін.